• Na wyspie Ostrów przy której dziś jest Poznań…, red. H. Kóčka-Krenz, album (3 wersje językowe: polska, angielska, niemiecka).

Zaprezentowanie najnowszych odkryć naukowych w albumowym wydaniu. Ilustrowane serią zabytków wiązanych z pierwszym na ziemiach polskich założeniem pałacowo-sakralnym, ukazujące potęgę grodu poznańskiego w czasach pierwszych Piastów. Publikacja zachęca do poznawania najstarszej historii Polski poprzez kontakt z jej reliktami odkrytymi i prezentowanymi w Rezerwacie Archeologicznym Genius loci.

 

  • 966 – pamięć w dębie zachowana, red. H. Kóčka-Krenz, album (wersja językowa polsko-angielska).

Publikacja jest połączeniem spojrzenia artystów i archeologów, dzielących się refleksjami na temat najstarszych śladów grodu poznańskiego oraz czasów przełomu kulturowego jakim było przyjęcie Chrztu przez księcia Mieszka I i dołączenia Polski do Europy. Wydawnictwo opublikowane we współpracy Muzeum Archeologicznego w Poznaniu i Narodowego Centrum Kultury.

 

 

  • Historia Poznana, M. Sprenger, książka dla dzieci (polska wersja językowa).

Publikacja oparta na pomyśle napisania razem z dziećmi historii przygód ich rówieśnika, chłopca o imieniu Poznan, żyjącego na Ostrowie Tumskim w przełomowym okresie dziejów – tuż przed przyjęciem Chrztu przez księcia Mieszka I. Książkę opublikowano we współpracy z wydawnictwem Zysk i sp. w 2015 roku. Publikacja dostępna w sieci księgarni Zysk i sp. oraz Muzeum Archeologicznym w Poznaniu, Bramie Poznania, Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu.