Audycją na temat najnowszej wystawy sztuki współczesnej „Domy  świątynne i nieme teksty” (23 II – 3 III 2013 r.) Muzeum Archeologiczne w Poznaniu rozpoczyna cykl muzealnych podcastów prezentujących bieżące wydarzenia w tej instytucji. Trwające około 15 minut audycje można pobrać bezpośrednio ze strony internetowej Muzeum w pliku mp3 albo odsłuchać z pomocą zainstalowanego na stronie odtwarzacza. Użytkowników kanałów RSS zapraszamy do subskrypcji.

Gośćmi w pierwszej audycji są Marta Węglińska – studentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (UAP), autorka wystawy „Domy świątynne i nieme teksty”, którą można oglądać do 3 marca, oraz dr Krzysztof Łukomski, również z UAP – komisarz wystawy. Słuchacz ma okazję w ten sposób zostać oprowadzonym po ekspozycji przez jej twórców nawet w zaciszu domu.

W następnych odsłonach planujemy rozmowy z kuratorami kolejnych wystaw czasowych, inicjatorami badań, projektów naukowych i autorami książek. Mamy nadzieję, że w ten sposób przyczynimy się do lepszej promocji działań pracowników Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. Plik audio można pobrać na urządzenie przenośne – tzw. emptrójkę lub na telefon i odsłuchać audycji w dowolnym momencie – w czasie jazdy tramwajem, autobusem czy podczas aktywnego wypoczynku np. joggingu.

Jesteśmy otwarci na propozycje tematów kolejnych audycji. Uwagi i sugestie można kierować na adres: promocja@muzarp.poznan.pl

Posłuchaj na stronie, korzystając z odtwarzacza lub ściągnij plik mp3  na telefon, empetrójkę lub inne urządzenie (kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „zapisz jako” 

1. Wystawa „Domy świątynne i nieme teksty” – 25.02.2013, ściągnij plik mp3: Podcast_nr_1_25_02_2013

2. Wystawa czasowa „Wyczytane i wyrzeźbione w drewnie” w Rezerwacie Archeologicznym Genius Loci, 28.02.2013, ściągnij plik mp3: Podcast_nr_2_28_02_2013.mp3