Zapraszamy do naszego muzeum osoby niepełnosprawne. Instytucja jest przystosowana dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Komunikację między piętrami zapewnia obszerna winda. Na parterze zainstalowaliśmy podjazd, który zapewnia dostęp do windy. Dysponujemy również schodołazem. Najkorzystniejsze wejście do muzeum dla osób poruszających się na wózkach znajduje się od ul. Klasztornej przez dziedziniec, na którym znajduje się Museum Cafe. Jest to najbliższy punkt do którego można dostać się samochodem.

Przy drzwiach do muzeum od ul. Wodnej znajduje się przycisk dla osób niepełnosprawnych. Prosimy o jego użycie w przypadku problemów z wejściem. Możecie Państwo liczyć na pomoc naszych pracowników przy drzwiach frontowych. Na terenie wystaw stałych i czasowych nie ma progów utrudniających komunikację. Większe grupy osób poruszających się na wózkach prosimy o wcześniejszą informację dotyczącą zamiaru wizyty, kontaktując się z kasą biletowa muzeum pod nr telefonu: 61 852 82 51, wew. 206.

Dla osób z dysfunkcjami wzrokowymi i niewidzących polecamy audioprzewodnik – zarówno w wersji anglojęzycznej i polskojęzycznej. Osoba niewidząca lub niedowidząca ma prawo wstępu wraz z psem przewodnikiem. Dysponujemy miską dla czworonoga.

Muzeum Małego Odkrywcy – trasa zwiedzania dla dzieci – jest częściowo przystosowana dla osób z dysfunkcjami wzroku. Przygotowaliśmy opisy w alfabecie Braille’a oraz kopie zabytków wykonanych w grafice reliefowej.

Istnieje możliwość przygotowania specjalnej oferty edukacyjnej dla grup, zarówno dla dzieci i dorosłych. Prosimy o kontakt mejlowy: edukacja.map@gmail.com lub telefoniczny – 61 852 82 51, wew. 113.Nasz zespół jest odpowiednio wykwalifikowany. Uczestniczyliśmy m.in. w warsztatach „Kulturalny Poznań bez barier”, których celem było stworzenie instytucji dostępnych dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Muzeum posiada toaletą przystosowaną dla osób niepełnosprawnych, która znajduje się obok szatni na poziomie -1.

Osoby niepełnosprawne wraz z ich opiekunami uprawnione są do wykupienia biletu ulgowego. Zaświadczeniem potwierdzającym uprawnienie do skorzystania z ulgi jest legitymacja dokumentująca niepełnosprawność lub stopień niepełnosprawności.