Pomiędzy 24 a 26 czerwca w Tybindze odbywał się turniej archeologów Winckelmann Cup 2016. W imprezie uczestczniczyła reprezentująca Muzeum Archeologiczne w Poznaniu amatorska drużyna piłkarska MAPpets Poznań. Nasi archeolodzy i ich przyjaciele zajęli 36 miejsce na 48 występujących drużyn.

Turniej gościł drużyny archeologów z Niemiec, Francji, Szwajcarii, Austrii, Czech i Polski. Oprócz drużyny z naszego muzeum Polskę reprezentowały także składy UAM Diggers Poznań oraz Allochtoni UJ Kraków. Wszystkie trzy zespoły udały się do Tybingi wspólnym autobusem.

Drużyna archeologów z Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu zajęła 20 miejsce, natomiast przedstawiciele Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie odnieśli historyczny sukces plasując się na 6 miejscu w stawce czterdziestu ośmiu drużyn.

Cały turniej wygrała drużyna archeologów z Marburga. Serdecznie gratulujemy, zwycięzcom i innym uczestnikom i dziękujemy za to niezwykle sympatyczne spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii fotografi.

Autorzy zdjęć: Paweł Polkowski, Agata Bartkowiak, Lena Głowacka