W te ferie na Wodnej 27 przysypiemy Was nie śniegiem, a stertą buciorów! Zapraszamy  tych, którzy spędzają ferie zimowe w mieście! W planach mamy szewskie warsztaty dla dzieci, projekcje filmów animowanych o średniowieczu oraz kurs tańca z epoki!!! Mali i trochę więksi do 16 roku życia mają bezpłatny wstęp na wystawy (za okazaniem legitymacji szkolnej)!

Feryjny program filcujemy masą dobrej zabawy!

Wszystkie działania powiązane zostały ze świeżo otwartą ekspozycją „Każdy krok zostawia ślad”. Niezwykła wystawa opowiada o tematyce obuwia z dawnego Gdańska i będzie towarzyszyć nam przez cały okres trwania zimowej przerwy międzysemestralnej, a nawet dłużej!

Feryjne środy sznurujemy pokazem filmów!

Przygotowaliśmy ucztę dla małych kinomaniaków! Zapraszamy milusińskich i ich rodziny zafascynowane czasami średniowiecza na  darmowe pokazy filmów animowanych i darmowe warsztaty po zakończeniu projekcji!

Pierwszego lutego wyświetlimy film: „Magiczny Miecz Legenda Camelot”. Kayley, córeczka jednego z rycerzy Króla Artura i jej przyjaciele wyruszą na poszukiwania skradzionego Excalibura!

Ósmego lutego disnejowski Robin Hood! Banici z lasu Sherwood po raz kolejny zajdą za skórę okrutnemu księciu Janowi. Na filmy zapraszamy w obie feryjne środy na godzinę 10.00 do sali audiowizualnej MAP!

Po projekcjach planujemy warsztaty w tematyce filmów. Wstęp na warsztaty będzie limitowany do 25 osób, a wejściówki będzie można odebrać w dniu seansu w kasie biletowej. Decyduje kolejność przybycia!

W czwartki ścieramy zelówki podróżując na niezwykłe warsztaty!

Dzieciaki! Pokierujcie kroki do Archeologicznego na specjalnie skrojone darmowe zajęcia poświęcone butom! Smalimy cholewki do dobrej zabawy!  Będziemy wspólnie poznawać nowiutką wystawę MAP pt. „Każdy krok zostawia ślad”. Dowiemy się niesamowicie ciekawych rzeczy na temat butów dawnych mieszkańców Gdańska!

Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie lub prawie wszystkie ciekawskie pytania! Gdybyśmy czegoś nie wiedzieli pamiętajcie, że szewc bez butów chodzi!

A w piątki pląsy w ciżemkach, trampkach, glanach albo na bosaka!

Taneczna podróż pod opieką specjalistki ze studia tanecznego „Etnobalans”. Pani Anna Trąbała  wprowadzi uczestników w świat dawnych korowodów i średniowiecznych pląsów. Na darmowe warsztaty tańca średniowiecznego może wejść każdorazowo 15 osób. Zapraszamy w dwóch terminach 03.02.2017 oraz 10.02.2017 na godzinę 10.00. Wejście jest darmowe po uprzednim zapisie w kasie biletowej MAP. Zapraszamy do naszej kasy od 16.01.

Przez całe ferie będziemy poszukiwaczami starych trepów!

Na wystawach MAP przez cały okres trwania ferii będzie można podjąć się obuwniczych wyzwań w ramach niezwykłej interaktywnej gry dla rodzin. Obowiązkowe odwiedziny na jeszcze ciepłej wystawie „Każdy krok zostawia ślad”, a potem archeologiczne zagadki, które przetestują cierpliwość i spostrzegawczość wszystkich przybyłych gości! Zapraszamy na nasze ekspozycje! Pamiętajcie że dzieciaki i młodzież do 16 roku życia wchodzą za darmo ( po okazaniu legitymacji)!

Jeszcze raz w pigułce dla tych, którzy akurat wiązali buty!

Czas trwania oferty: 30.01-12.02.2017

Miejsce: Pałac Górków, ul. Wodna 27 Poznań

Pokazy Filmów

1..02.17 – Magiczny Miecz Legenda Camelot

8.02.17 – Robin Hood

Godzina:

Sala audiowizualna MAP

Wstęp:

Seans                                             – wstęp wolny i bezpłatny, bez zapisów

Warsztaty po seansie              – wstęp darmowy  i limitowany, wejściówki do odbioru w kasie biletowej w dniu danego seansu.

„Szewc bez butów… – o obuwiu historycznym słów kilka” – zajęcia edukacyjne

2.02.17 oraz 9.02.17

Gdzie: Sala dydaktyczna MAP

Wstęp: Darmowy po uprzednim zapisie. Limit 25 osób. Zapisy od dnia 16.01 w kasie biletowej MAP.

Nauka Tańca

3.02.17 oraz 10.02.17

Godzina:

Sala kominkowa MAP

Wstęp:

Darmowy po uprzednim zapisie. Limit 15 osób. Zapisy od dnia 16.01 w kasie biletowej MAP.

Interaktywna gra na ekspozycjach

31 stycznia-12 lutego 2017

Ekspozycje MAP

Wstęp:

W cenie biletów MAP, dzieci i młodzież do 16 roku życia wstęp darmowy (za okazaniem legitymacji)!

Informacje o feriach także na: