Wydarzenia w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa  2014 „Dziedzictwo – źródło tożsamości”

Atrakcje w siedzibie muzeum – Pałacu Górków – ul. Wodna 27

UWAGA! Ze względu na awarię telefonów zapisy  na warsztaty „Życie codzienne w średniowiecznym Poznaniu” odbywają się osobiście w kasie muzeum lub za pośrednictwem e-maila: zwiedzanie@muzarp.poznan.pl

– Bezpłatny wstęp na wystawy w dniach 13-14 oraz 20-21 września 2014 r.

– Warsztaty dla dzieci ”Życie codzienne w średniowiecznym Poznaniu”

Kiedy: 20 września 2014 r. w 2 grupach: 1 gr. w godz. 11.30-13.00 (20 os.), 2 gr. w godz. 13.30 -15.00 (20 os.)

Archeologiczne warsztaty, w czasie których zapraszamy dzieci w wieku 5 – 10 lat do poznania tajemnic dawnego Poznania. Najmłodsi będą mogli sprawdzić, jak pracował średniowieczny rzemieślnik i przekonać się, czy rycerz rzeczywiście musiał być odważny, a średniowieczny artysta mógł chodzić „ z głową w chmurach”?

Na zajęcia obowiązują zapisy od 12 września, osobiście w kasie biletowej Muzeum lub e-mail: zwiedzanie@muzarp.poznan.pl, Bilety w cenie 5 zł.

– Bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem wystawy „Tu powstała Polska”

Kiedy: 13 września 2014 r. o godz. 11 oraz 21 września 2014 r. o godz. 11.

Zwiedzanie rozpocznie się jednocześnie w gmachu Muzeum Archeologicznego w Poznaniu przy ul. Wodnej 27 oraz w Rezerwacie Archeologicznym na Ostrowie Tumskim. Po zakończeniu zwiedzania osoby chętne będą mogły samodzielnie przejść z Rezerwatu do Muzeum lub z Muzeum do Rezerwatu, aby kontynuować zwiedzanie.

Atrakcje w oddziale muzeum – Rezerwacie Archeologicznym Genius loci na Ostrowie Tumskim
(ul. ks. I. Posadzego 3) – więcej informacji o lokalizacji  TUTAJ<<<

– Bezpłatny wstęp na ekspozycję w dniach 13-14 oraz 20-21 września 2014 r.

– Gra terenowa – szukamy swoich średniowiecznych przodków.

Kiedy: 14 i 20 września w godz. 12.00 – 15.00

Gra, w której pomożemy odkryć jak wygladałoby nasze życie, gdybyśmy urodzili się 1000 lat temu. Każdy będzie miał okazję do odnalezienia średniowiecznej formy swoich zainteresowań, skonfrontować dzisiejszy sposób realizowania pasji z historycznym odpowiednikiem, a także poznać miejsca odkryć archeologicznych z terenu Poznania, gdzie znaleziono zabytki związane z konkretnymi zawodami. Do wyboru różne ścieżki, których przebycie pozwoli na umiejscowienie każdego uczestnika zabawy w tysiącletnim drzewie genealogicznym poznaniaków.  Zajęcia z mapą, rozgrywać się będą na trasie pomiędzy Muzeum Archeologicznym w Poznaniu, a Rezerwatem Genius loci na Ostrowie Tumskim.

Liczba miejsc ograniczona, zapisy przyjmowane mailowo pod adresem: rezerwat@muzarp.poznan.pl do godz. 15.00 (13.09 i 19.09)

Pobierz materiały dotyczące gry: mapa i legenda

– Warsztaty dla dzieci „Średniowieczne śniadanie w Rezerwacie Archeologicznym  Genius loci

Kiedy: 14 września w godz. 11.00-12.30.

Zapraszamy dzieci na smakołyki jakie uwielbiali ich rówieśnicy żyjący na Ostrowie Tumskim 1000 lat temu. Krótka prezentacja multimedialna, samodzielne przygotowanie i degustacja! Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-10 lat. Na zajęcia obowiązują zapisy do 13.09, na adres mailowy: rezerwat@muzarp.poznan.pl Bilety w cenie 4 zł.

Kliknij TUTAJ, żeby pobrać informator zawierający pełna listę atrakcji w czasie tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa w województwie wielkopolskim.