Muzeum Archeologiczne w Poznaniu

„Noc z Detektywami”

sobota 16 maja 2015 roku, godzina 17.00 – 1.00

ul. Wodna 27

Termin detektyw pochodzi od słowa detectio (z łac.) oznaczającego odkrywać, wykrywać, wyjaśniać. Bardzo często praca naukowca przypomina to czym zajmuje się detektyw, docieka on prawdy, znajduje odpowiedzi na pytania, szuka powiązań między zjawiskami.

UWAGA !

Na wszystkie warsztaty  oraz nocne oprowadzanie po wystawie „Śmierć i życie w starożytnym Egipcie”  obowiązują wcześniejsze zapisy. Miejsca prosimy rezerwować  osobiście w kasie biletowej muzeum lub pod numerem telefonu: 61 628 55 41. Liczba miejsc ograniczona.

SALA KOMINKOWA

17.00 – 18.30  warsztaty dla dzieci „Nocni poszukiwacze skarbów” (obowiązują wcześniejsze  zapisy, wiek 5-8 lat, wstęp płatny 5 zł./os.) UWAGA! LIMIT MIEJSC ZOSTAŁ OSIĄGNIĘTY!

19.30 – 21.00 warsztaty dla dzieci „Nocni poszukiwacze skarbów” (obowiązują wcześniejsze  zapisy, wiek 5-8 lat, wstęp płatny 5 zł./os.) UWAGA! LIMIT MIEJSC ZOSTAŁ OSIĄGNIĘTY!

22.30; 23.00;23.30; 24.00 – projekcja filmu „Tryptyk bukowski”

SALA DYDAKTYCZNA

18.30  – 19.00 warsztaty dr. Tomasza Rożka „Archeologia kosmosu – jak powstaje kometa” (obowiązują wcześniejsze zapisy, wiek od 9 lat) UWAGA! LIMIT MIEJSC ZOSTAŁ OSIĄGNIĘTY!

19.15 – 19.45  warsztaty  dr. Tomasza Rożka „Archeologia kosmosu – jak powstaje kometa” (obowiązują wcześniejsze zapisy, wiek od 9 lat) UWAGA! LIMIT MIEJSC ZOSTAŁ OSIĄGNIĘTY!

20.15  – 21.00 warsztaty dr Małgorzaty Winiarskiej-Kabacińskiej „ Na tropach zagadek z przeszłości – warsztaty z mikroskopem” (obowiązują wcześniejsze zapisy, wiek od 9 lat) UWAGA! LIMIT MIEJSC ZOSTAŁ OSIĄGNIĘTY!

SALA AUDIOWIZUALNA (wstęp wolny)

17.30  wykład dr Dagmary Łaciak, „Grób, cmentarzysko – archeologiczne źródło wiedzy o człowieku”

19.15  wykład dr. Andrzeja Ćwieka, „Na tropach faraonów. W poszukiwaniu ukrytych grobowców”

21.00  wykład dr. Tomasza Rożka, „Archeologia kosmosu”

22.45  wykład dr. Pawła Konczewskiego, „Archeologia sądowa – pomiędzy historią współczesną a kryminalistyką”

DZIEDZINIEC

Na dziedzińcu zapraszamy na spotkanie z prawdziwymi detektywami i naukowcami. Zdradzą oni tajniki swojej pracy, opowiedzą o  tajemniczych wydarzeniach i niewyjaśnionych zagadkach z przeszłości i nie tylko.

WYSTAWY

Na wystawach  zapraszamy wszystkich chętnych do odszukania 4 punktów, w których będzie można zdobyć sprawności detektywa

00.00 – 00.45 mgr Kamila Dolata – Goszcz oprowadzi po wystawie Śmierć i życie w starożytnym Egipcie (obowiązują wcześniejsze zapisy, wiek od 16 lat – wstęp wolny)

KASA BILETOWA